Facebook SmartArcticFox

O nás

 

Jmenuji se Filip Souček. Před několika lety jsem založil norsko - rybářský projekt SAF, který vzniknul na základě mého cestování po světě a mnohaletého života v Norsku. Dnes se aktivně živím službou rybářského průvodce na místních lososích řekách a moři. Pronajímám několik kvalitních rybářských kempů v oblasti středního Norska a zabývám se internetovým prodejem rybářského vybavení, které osobně testuji.
Kontakt

ČR: (+420) 604 387 776
NO: (+47) 967 406 53

smartarcticfox@gmail.com

Hledáte rybářského průvodce nejen do Norska?

Jmenuji se Filip Souček, jsem zakladatel rybářsko-cestovatelského projektu SMARTARCTICFOX jehož součástí je i asistence při lovu ryb. Specializuji se na oblast středního Norska – Møre og Romsdal. Zde klientům zajišťuji zázemí k mořskému i sladkovodnímu rybolovu – chaty, lodě a potřebné vybavení. Kvalitní lokální informace úzce souvisí s úspěšným rybařením. Svým zákazníkům nabízím průvodcovskou činnost na moři i místních lososích řekách – Eira, Driva, Orkla, Surna.


O mě, projektu a motivaci

Za zmínku snad stojí, že projekt SMARTARCTICFOX vznikal postupně a roky. Je založen na mém vztahu k přírodě a životnímu prostoru, který mě odjakživa fascinoval. Od svých dvaceti let života jsem podnikal výpravy na vlastní pěst, s batohem na zádech, rybářským prutem a do nebezpečně krásných koutů světa...Grónska, Islandu, Švédska, Finska, Dánska, Aljašky, Yukonu, Patagonie - Chile, Argentiny...

S tímto příběhem vlastně souvisí i jméno projektu...SMARTARCTICFOX nevzniklo náhodou...k jeho označení mě před lety dovedl poměrně náročný přechod několika fjordů v severozápadní části Islandu. Po téměř dva týdny mi byly jediným zpestřením a vlastně i určitou vzpruhou polární lišky, které mě po celou dobu doprovázely. Svojí šikovností a schopností přežít v tvrdých podmínkách mě inspirovaly nejen pro název cestovní agentury.


S kým v Norsku spolupracuji?

Kvalitní informace a dobrá znalost oblasti Møre og Romsdal nejen z pohledu rybaření vychází z mé dlouholeté přítomnosti ve středním Norsku a je z velké části založena na úzkém kontaktu s místní lososářskou a outdoorovou elitou. Dlouhodobě spolupracuji s významnou norskou team buildingovou společností DID Adventure, s výrobcem norských lososích prutů 2 INSTINCTS, exkluzivní lososí lodgí AUNAN nebo GRANLY, s partou lososích šílenců z EIRA-FLYFISHING nebo třeba světoznámou polárnicí Verou Simonsson, která stojí za fantastickým projektem VEGA EXPEDITION.


Rybaření s kajakářem a olympionikem Pepou Dostálem

Chytání štikozubců s několikanásobných mistrem světa a olympionikem v rychlostní kanoistice Josefem Dostálem.


Naši klienti, rybářské destinace a život kolem

Projekt SAF v dnešní době nabízí více než 10 kvalitní rybářských kempů v oblasti středního Norska (Møre og Romsdal a Sør Trøndelag) za účelem mořského i sladkovodního rybolovu.

mapa průvodce

NORSKO - GRÓNSKO - ISLAND - ŠVÉDSKO - FINSKO - DÁNSKO - ALJAŠKA  YUKON - PATAGONIE - CHILE - ARGENTINA

NAŠI PARTNEŘI

partners1 partners2partners3partners4partners5partners6partners7