Facebook SmartArcticFox

O nás

 

Jmenuji se Filip Souček. Před několika lety jsem založil norsko - rybářský projekt SAF, který vzniknul na základě mého cestování po světě a mnohaletého života v Norsku. Dnes se aktivně živím službou rybářského průvodce na místních lososích řekách a moři. Pronajímám několik kvalitních rybářských kempů v oblasti středního Norska a zabývám se internetovým prodejem rybářského vybavení, které osobně testuji.
Kontakt

ČR: (+420) 604 387 776
NO: (+47) 967 406 53

smartarcticfox@gmail.com

Je nás deset (+ pes) a k desátému výročí seznámení a hlavně počátku mimořádného přátelství provázeného spoustou nezapomenutelných zážitků jsme si letos nadělili společnou dovolenou v Norsku.

V malém a příjemném kempu Snekkvika, ležícím mezi fjordy na západním pobřeží středního Norska. Cesta na sever byla dlouhá, ale následný týden strávený v luxusních chatkách, nádherné přírodě a péče majitele kempu Larse nám to vynahradil. Užili jsme si vše, co tento kout Norska nabízí, téměř nedotčenou přírodu, výstup s Larsem na Böliu, výlet k vodopádu Kärvatn, „nenáročnou procházku po pobřeží“ do Trodalenu, která se ukázala být celkem náročnou 5 ti hodinovou túrou nahoru a dolů, vyjížďky na člunu Hamnesfjordem i rybolov. Milé a krásné setkání s Eliškou Boe, která nám o Norsku, životě v něm a oblasti Surnadal pověděla víc, než jakýkoli renomovaný průvodce, ukázala Asskard a provedla podél pobřeží Asskardfjorden do Bolandet. Řídili jsme se radou Filipa Součka a užívali si klid a mír tohoto nádherného kousku Norska a setkání s lidmi. Sbírali jsme houby, borůvky, maliny a jahody, pořádali z nich hody, koupali se ve fjordu, odpočívali ve vířivce, která doplňuje velmi příjemné a luxusní vybavení chat. Večer došlo i na naše partové rituály, písničky, vzpomínky a plány na další den, který zde prakticky spojitě přechází z jednoho do druhého. Alespoň na čas jsme zapomněli na starosti a problémy a navzdory věku (50-70) si užili kamarády a dobrodružství. I na zpáteční 6ti denní cestě domů jsme se vyhýbali velkým městům a snažili se si co nejdéle uchovat obrázky a vzpomínky z krásné dovolené uprostřed Norska. Filipe, Larsi a Eliško, děkujeme.

Související ubytování: Snekkvika

 

NAŠI PARTNEŘI

partners1 partners2partners3partners4partners5partners6partners7