Facebook SmartArcticFox

O nás

 

Jmenuji se Filip Souček. Před několika lety jsem založil norsko - rybářský projekt SAF, který vzniknul na základě mého cestování po světě a mnohaletého života v Norsku. Dnes se aktivně živím službou rybářského průvodce na místních lososích řekách a moři. Pronajímám několik kvalitních rybářských kempů v oblasti středního Norska a zabývám se internetovým prodejem rybářského vybavení, které osobně testuji.
Kontakt

ČR: (+420) 604 387 776
NO: (+47) 967 406 53

smartarcticfox@gmail.com

Rybaření začátkem lososí sezóny je těžké, ať už jste vlastně kdekoliv na světě. Na řece Eiře to platí dvakrát. Voda je většinou hodně studená, ryb je málo.

Má to ale jednu velikou výhodu. Když už tady nějakého lososa chytnete, bude mít minimálně 5–7 kilo. Ryby jsou v tuto dobu také extrémně agresivní, čerstvě vytažené. Lososí tah právě začíná. Zmíněná agresivita vám dává při záseku ryby na začátku sezóny daleko větší šanci na její zdolání. Možná si dovolím ještě jednu dobrou radu na závěr. Se zásekem nepospíchejte! To se samozřejmě lehce píše, zdůrazňuje, všichni vám to rádi u piva poradí, ale praxe je trochu jiná: ) I na staré ostřílené lososáře dopadá stín dlouhé zimy. Po nekonečných měsících čekání se ve vás začnou hromadit instinkty neposedného lovce. V překladu, vytečou vám nervy a zaseknete příliš brzy! Fatální chyba, která vás připraví o velké a někdy i životní ryby.

Související ubytování: Heggdal

 

NAŠI PARTNEŘI

partners1 partners2partners3partners4partners5partners6partners7