Facebook SmartArcticFox

O nás

 

Jmenuji se Filip Souček. Před několika lety jsem založil norsko - rybářský projekt SAF, který vzniknul na základě mého cestování po světě a mnohaletého života v Norsku. Dnes se aktivně živím službou rybářského průvodce na místních lososích řekách a moři. Pronajímám několik kvalitních rybářských kempů v oblasti středního Norska a zabývám se internetovým prodejem rybářského vybavení, které osobně testuji.
Kontakt

ČR: (+420) 604 387 776
NO: (+47) 967 406 53

smartarcticfox@gmail.com

Poslední týden v září za mnou do Norska přijel na rybačku štikounů můj velmi dobrý kamarád – Ála z Liberce. Ve stejný termín nastoupila skalní Hofírkova parta z Brna: )

Podle předpovědi nás čekal neskutečně těžký týden na moři, celé pobřeží Norska bičovala tou dobou silná a velmi vytrvalá vichřice, kterou doprovázely extrémně silné lijáky a krupobití. Zprávy z ostatních rybářských kempů hlásily poryvy větru kolem 25m/s. Šance na rybaření se rovnala sotva nule.

Všechno ale nakonec dopadlo úplně jinak!: )

Paradoxně extrémní rybolov, který podle všech psaných pravidel vlastně ani neměl proběhnout v závěru skončil označen jako "rybářské porno" : ) Dnes již kultovní termín vítr roznášel napříč marínou v Heggdalu po každém příjezdu té či oné posádky z moře. Boj s počasím nás rozhodně stál spoustu sil, na oplátku jsme ale rybařili za fantastického apetitu bohatých hejn štikozubců a náhodných záběrů vzrostlých kellerů. Zpětně všem klukům musím poděkovat za odvahu a velkou vytrvalost v průběhu celého týdne, která rozhodně posunula hranice možného i nemožného při mořském rybolovu v Norsku. Už teď se těším na další společné rybaření v příští sezóně, a to beze strachu o předpověď počasí.

(těch několik fotografií vzniklo ve vzácných momentech klidnějšího moře a slunečné oblohy : )

Související ubytování: Heggdal

 

NAŠI PARTNEŘI

partners1 partners2partners3partners4partners5partners6partners7