Facebook SmartArcticFox

O nás

 

Jmenuji se Filip Souček. Před několika lety jsem založil norsko - rybářský projekt SAF, který vzniknul na základě mého cestování po světě a mnohaletého života v Norsku. Dnes se aktivně živím službou rybářského průvodce na místních lososích řekách a moři. Pronajímám několik kvalitních rybářských kempů v oblasti středního Norska a zabývám se internetovým prodejem rybářského vybavení, které osobně testuji.
Kontakt

ČR: (+420) 604 387 776
NO: (+47) 967 406 53

smartarcticfox@gmail.com

Argentina – lov mořských pstruhů v Patagonii

Estancia El Rincon na řece Rio Gallegos nabízí jednu z nejlepších možností na světě pro lov mořských pstruhů a pstruhů obecných muškařením. Lodge se nachází v argentinské provincii Santa Cruz spadající do jižní Patagonie. S řekou vzdálenou jen asi 150 metrů od domu mají hosté nádherný panoramatický výhled na okolní krajinu a Andy.

Patagonia Lodge El Rincon – estancia a ubytování

Estancia pokrývá asi 57 000 akrů a patří k ní 20 kilometrový úsek světově proslulého Rio Gallegos a dalších 35 km jeho hlavního přítoku, Rio Penitente. Lodge je velmi pohodlná a zachovává všechny své původní rysy a historické kouzlo, které vzniklo v této odlehlé části Patagonie v roce 1902.


El Rincon Patagonia Lodge – řeka a rybaření


El Rincon Patagonia Lodge – video

POLOHA A UBYTOVÁNÍ

Estancie El Rincon leží zhruba 1 hodinu a 40 minut jízdy od města Rio Gallegos. Po příletu zde na klienty čeká průvodce, který posádku odveze do rybářské lodge.

Estancia vlastní exkluzivní soukromý přístup k 20 kilometrům světově proslulé řeky Rio Gallegos, která má po celou sezónu silný tah mořských pstruhů. Kromě toho je v malebném Rio Penitente dalších 35 kilometrů soukromého rybolovu z obou břehů. Řeka má také dostatek pstruhů mořských a velmi zdravou zásobu domorodých pstruhů obecných, kteří se zde rozrůstají do několika kilogramů.

Lodge byla dokončena v 1906 anglickou šlechtou,  zachovává si veškerý charakter a kouzlo svého původního stavu z přelomu století.  Stojí na březích krásné řeky Penitente s nepřetržitým výhledem na okolní krajinu, spolu s Andské hory jako panoramatické pozadí. To vše si můžete vychutnat z pohodlného a rozlehlého salonu v chatě s otevřeným ohněm.

Všechny pokoje pro hosty jsou jednoosobové, pokud si páry nepřejí sdílet. Všechna jídla a nápoje, včetně alkoholických nápojů, jsou zahrnuty v ceně.

RYBAŘENÍ

Rybaření mořských pstruhů v El Rincon je s možností úlovků do 20+ liber (10kg+). Váhové úlovky psturha obecného jsou většinou do 2kg, ale potočáci o hmotnosti 4-5kg nejsou žádnou výjimkou.

Tah mořských pstruhů do říčního systému Rio Gallegos začíná koncem prosince. První týden v lednu migrace zasiluje a pokračuje silnými tahy po celou sezónu až do konce dubna a dále. Hosté mají úplný přístup k rybolovu z obou břehů Rio Gallegos a Rio Penitente.

Rio Gallegos

Soukromá část řeky Rio Gallegos je kousek od chaty, chytá se z obou břehů. Na 20 kilometrech řeky mají klienti k dispozici velké množství poolů s množstvím migrujících mořských pstruhů. Pstruh potoční je zde také, ale obvykle se rybolov na Rio Gallegos soustřeďuje na mořské pstruhy.

Pruty mohou být buď jednoruční nebo dvouruční, v závislosti na osobních preferencích, ale za normálních podmínek doporučujeme dvouruční pruty kolem 8wt s plovoucí nebo intermediální  šňůrou. V případě většího průtoku řeky je potřeba mít připravené i potápivé šňůry S3 nebo S6.

Rio Penitente

35 kilometrů Rio Penitente je jen kousek od chaty, takže hosté mají možnost vyzvednout si prut a projít pár kroků přes zahradu a vyzkoušet pár hodů v některém z domácích poolů této úžasně krásné řeky. Za normálního stavu je ideální na Rio Penitente chytat pomocí jednoručního prutu nebo lehkého switchového prutu okolo 7wt. Použité šňůry se volí podle uktuální stavu řeky. 

Řeka Rio Penitente se po zvedlé hladině rychle vyčistí a vrátí se do své normálního stavu. Za normálních podmínek zde funguje většina argentinských vzorů na mořské pstruhy, ale velmi účinné jsou i klasické nymfy. Suché mušky mohou být účinně použity při nižším stavu řeky.

DOPRAVA

  • vlastní letecká doprava (není zahrnuta do ceny zájezdu)
  • Praha - Beunos Aires - Rio Gallegos (a zpět)
  • odvoz z letiště do kempu a zpět v ceně zájezdu (Rio Gallegos)

CENA A REZERVACE 2022/23

  • 4650 USD / osoba / týden (7 nocí)
  • rybářský balíček v Rincon se skládá ze 6 celých dnů rybolovu
  • cena zahrnuje transfer na místní letiště a zpět
  • dva rybáři na průvodce
  • všechna jídla, nápoje (včetně alkoholických) jsou zahrnuty v ceně
  • mezinárodní a vnitrostátní letenky v ceně nejsou zahrnuty
  • termíny na sezońu 2022 a 2023 na vyžádání

Zákazníkům doporučujeme včasnou rezervaci ubytovacích zařízení v horizontu i jednoho roku. 


SMARTARCTICFOX cestovní agentura

Mgr. Filip Souček

☎︎ ČR (+420) 604 387 776
☎︎ NO (+47) 967 406 53
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

NAŠI PARTNEŘI

partners1 partners2partners3partners4partners5partners6partners7